31.05.2026
1. Przeżywamy dziś Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. Przypominamy, że zgodnie z przykazaniami kościelnymi, każdy katolik jest zobowiązany do przystąpienia w tym czasie do sakramentu pokuty i przyjęcia Eucharystii. Zapraszamy dziś na ostatnie nabożeństwo majowe o godzinie 17.30. Od jutra rozpoczynamy miesiąc czerwiec, a zatem zapraszamy na codzienne nabożeństwa czerwcowe o 17.30, które poświęcone są czci ku Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tego dnia po Mszy wieczornej odbędzie się zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów. Zapraszamy także wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Bogu przy ołtarzu, zwłaszcza spośród dzieci, które przyjęły w tym roku I Komunię.
2. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. w tym dniu sprawujemy o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy po Mszy św. o godz. 11.30. Procesja przejdzie tradycyjnie ulicami Sieniewicza, Asnyka, Mrotecką i Norwida. Bardzo prosimy rodziny o przygotowanie czterech ołtarzy a wszystkich mieszkańców na trasie procesji, o udekorowanie okien. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, zwłaszcza spośród dzieci, które przyjęły I Komunię św. Zapraszamy także dzieci komunijne w albach i młodzież, która była w tym roku bierzmowana. Zapraszamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w tym pięknym wydarzeniu. Niech to będzie nasze świadectwo wiary w obecność Pana Jezusa w Sakramencie Eucharystii. Tego dnia przypada też pierwszy czwartek miesiąca, a więc naszą modlitwą otaczamy wszystkich kapłanów i prosimy o nowe powołania do służby Bożej.
3. Odwiedziny chorych odbędą się wyjątkowo w piątek od godziny 9.00. Spowiedź w kościele rozpocznie się od godziny 17.00. Nasz bp Krzysztof udziela wszystkim wiernym dyspensy od pokarmów mięsnych. Zachęcamy młodzież do wyjazdu na Lednicę w sobotę 6 czerwca. Zapisy u ks, Wikariusza.
4. Kochani Parafianie, zbliża się uroczystość poświęcenia naszego kościoła i nowego ołtarza. Zapraszamy do włączenia się w organizację tego wydarzenia. Z przykrością musimy stwierdzić, że na pierwszym spotkaniu było bardzo mało osób. Świadczy to o braku zainteresowania swoją parafią. Przypomnijmy, że będzie to największa uroczystość w dziejach naszej parafii. Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w sobotę 6 czerwca po Mszy wieczornej w domu parafialnym.Dziękujemy za wszystkie ofiary, zarówno te wpłacane na konto, jak i składane na tace. Bóg zapłać! Oddzielne serdeczne podziękowania kierujemy do firmy ogrodniczej Kalina, za ofiarowane kwiaty i rośliny do posadzenia. To dzięki wam nasza świątynia i teren wokół niej pięknieje coraz bardziej. Bóg zapłać! Dziękujemy także Panu kościelnemu i wszystkim, którzy pomagali w akcji sadzenia roślin przed kościołem. Dziękujemy wszystkim, którzy w miesiącu maju dbali o czystość naszej świątyni. W czerwcu sprzątanie podejmują mieszkańcy ul. Kucharskiego i Miłosza.
5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i ciekawych pozycji książkowych w kruchcie kościoła. Wszystkim naszym parafianom, sympatykom i gościom, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień. Szczęść Boże! Na koniec pomódlmy się za zmarłych, których w minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Renatę Kolińską z Karnowa i śp. Leonarda Łochockiego z Wichrowego Wzgórza. Dobry Jezu a nasz Panie…