Przejdź do treści

Ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

  19.05.2024 r.

  1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Św. kończy się okres Wielkanocy. W poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła, w czwartek Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
   Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W sobotę tj. 25.05. o godz.10.00 w katedrze w Bydgoszczy święcenia kapłańskie syna naszej parafii Diakona Michała Czyża. Udajemy się na tę uroczystość autokarem wyjazd z przed kościoła o godz. 8.30.Powrót ok. godz. 13.30.Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii. Następnego dnia natomiast w niedzielę tj.26.05. Ks. Neoprezbiter będzie sprawował Mszę św. Prymicyjną w naszym kościele parafialnym o godz. 12.00.Rozpoczęcie uroczystości poprzedzi błogosławieństwo w domu ks. Neoprezbitera, a następnie procesyjnie udamy się do świątyni. Najbliższa rodzina i kapłani, oraz służba liturgiczna gromadzi się przy domu o godz.11.30.pozostali zajmują miejsce w kościele i oczekują na rozpoczęcie uroczystości. Po uroczystości będzie możliwość złożenia życzeń oraz otrzymania specjalnego indywidualnego błogosławieństwa. Zbiórka dla ministrantów i lektorów w piątek po wieczornej Mszy św.
  3. Wyjazd dla młodzieży na Lednicę  dn. 01.06. o godz. 13.00 Koszt 70 zł Zapisy u ks.Wikariusza.
  4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary roczne od rodzin ,które wpłynęły w ostatnim czasie na tacę, bądź na konto bankowe.
  5. W kruchcie kościoła zachęcamy do nabycia prasy katolickiej oraz różnych książek w dobrej cenie.
  6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jana Skibę z Karnówka oraz śp. Annę Kwapich z ul. Reja, których polećmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

  UROCZYSTOSĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

   12.05.2024 r.

   1. Codzienna Eucharystia o godz.8.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe od tego tygodnia przed Mszą św. wieczorną o godz.17.30.
    W poniedziałek przypada 13.05. Wspomnienie NMP z Fatimy. Tego dnia rozpoczynamy co miesięczne nabożeństwa różańcowe, na które zapraszamy ze świecami o godz. 20.00,a w czwartek modlić się będziemy za przyczyną Św. Andrzeja Boboli o zgodę narodową i za naszą Ojczyznę. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    Od piątku rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św.
   2. Zbliża się uroczystość święceń kapłańskich syna naszej parafii diakona Michała Czyża. Informujemy, iż na te uroczystość do katedry w Bydgoszczy organizujemy wyjazd autokarowy z parafii w dn. 25.05./sobota/ Wyjazd o godz. 8.30 z przed naszego kościoła. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł.
    Wyjazd dla młodzieży na Lednicę  dn. 01.06. o godz. 13.00 powrót około północy. Zapisy w zakrystii u ks. Bartka. Koszt 70 zł.
   3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary wspierające fundusz budowlany parafii za dzisiejsze na tacę, oraz za ofiary wpłacane na konto bankowe. W kruchcie zachęcamy do nabycia czasopism katolickich, oraz małego podręcznego modlitewnika na każdą okazję w cenie tylko 5 zł. oraz innych ciekawych pozycji książkowych.
   4. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Janinę Majchrzak z ul. Tuwima ,którą polećmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

   VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

            05.05.24r.

    1. W dniu dzisiejszym przeżywamy radosny dzień I Komunii św. dzieci klas III i dziękujemy za dar Eucharystii.W przyszłą niedzielę tj. 12.05. podczas Mszy św. o godz. 10.00 swoje dziękczynienie będą miały dzieci z klas IV/ w albach/Spowiedź św. dla nich w piątek od godz.17.00.
    2. Nabożeństwo majowe od poniedziałku do soboty czyli przez Biały Tydzień po Mszy św. wieczornej. /z udziałem dzieci klas III/
    3. W piątek od godz. 14.00 odwiedziny chorych z sakramentami św. w domach na wioskach, a w sobotę od godz. 9.00 w mieście.
    4. Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu prowadzoną przez młodzież w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.
    5. Pielgrzymka piesza do Górki Klasztornej dn. 18.05..Wyjście o godz.6.30 z kościoła Św. Wawrzyńca.Wyjazd dla młodzieży na Lednicę w dn. 01.06.Koszt 70 zł. Zapisy i szczegóły u ks. Bartka.Stowarzyszenie Wspierania Powołań przy parafii Św. Wawrzyńca organizuje pielgrzymkę do Częstochowy.Jest to pielgrzymka rodzin powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego oraz osób wspierających powołania.Zapraszamy wszystkich,którzy chcą się modlić za kapłanów pracujących w naszych parafiach i naszej Ojczyźnie oraz o nowe i święte powołania.Wyjazd z przed kościoła Św. Wawrzyńca 11.05./sobota/ o godz. 4.00 rano powrót ok. godz.21.00 Koszt 120 zł.
    6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary od rodzin oraz na tacę wspierające fundusz dalszych prac inwestycyjnych przy parafii.Za życzliwość i ofiarność niech Pan Bóg każdemu wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
    7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Irenę Roszko z ul. Nowej, którą polećmy Bożemu miłosierdziu.Dobry Jezu,a nasz Panie…

     

    V NIEDZIELA WIELKANOCNA

     28.04.24r.

     1. Msze św. w najbliższym tygodniu o godz.8.00 i 18.00.W piątek przypada Uroczystość Najśw.Maryi Pannny Królowej Polski głównej Patronki Ojczyzny i naszej parafii.Msze św. w tym dniu o godz.8.00,10.00,12.00 Suma odpustowa,którą sprawować będzie i wygłosi Słowo Boże ks.Proboszcz Roman Sosnowski z Występu,który w tym roku obchodzi swój Srebrny jubileusz kapłaństwa.Ostatnia Msza św. w tym dniu o godz.18.00.Okazja do spowiedzi św. z racji I piątku miesiąca przed każdą Mszą św.Serdecznie zapraszamy.
     2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od tego dnia rozpoczynamy miesiąc maj i nabożeństwa majowe o godz. 17.30.Natomiast po uroczystości I Komunii św. dzieci czyli w Białym Tygodniu nabożeństwo to będzie sprawowane po Mszy św. wieczornej.
     3. Zbiórka dla ministrantów i lektorów i wszystkich chętnych do służenia przy ołtarzu we wtorek po Mszy św. wieczornej.Sprzątanie kościoła przed I Komunią św. w czwartek po wieczornej Mszy św.Spowiedż dla dzieci przed I Komunią św. w sobotę 04.05.od godz. 10.00.Uroczystość I Komunii św. dzieci w przyszłą niedzielę tj. 05.05. na Mszy św. o godz. 10.00
     4. Składamy serdeczne podziękowania mieszkańcom Karnowa za sumienne dbanie o czystość naszej świątyni w tym miesiącu,w maju sprzątanie podejmują mieszkańcy Karnówka,których wyjątkowo prosimy o pomoc w najbliższą sobotę ok. godz. 11.30.
     5. Cieszymy się z tego iż zostały zamontowane pierwsze elementy dekoracyjne złocenia tabernakulum w naszym kościele.Realizacja tych prac będzie wykonywana etapami.Bóg zapłać zatem wszystkim,którzy swoją ofiarą wspierają fundusz realizacji tych zamierzeń nad  upiększaniem naszej świątyni.
     6. Parafia pw. św. Wawrzyńca zaprasza na pielgrzymkę pieszą do Górki Klasztornej, która odbędzie się 18 maja br. Wyjście o 6.30 spod kościoła św. Wawrzyńca. Msza w sanktuarium Matki Bożej Góreckiej około godziny 16.00. Koszt to 45 zł i obejmuje posiłki na trasie, powrót autobusem i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii do 16 maja. Zapraszamy.
     7. Zachęcamy młodzież do wyjazdu na Lednicę 1 czerwca br. Koszt 70 zł. Zapisy i wszystkie informacje u ks. Bartka.
     8. W kruchcie kościoła można nabyć prasę katolicką dzisiejszy numer jest podwójny z dodatkiem modlitewnym.Ponadto zachęcamy do nabycia praktycznego modlitewnika na każdą okazję w cenie tylko 5 zł.Drogim Parafianom ,Gościom oraz Sympatykom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień najbliższego tygodnia.

     IV Niedziela Wielkanocna

      21.04.2024 r.

      1. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów w środę przed Mszą wieczorną. W naszych modlitwach pamiętajmy także o dk. Michale, który przygotowuje się do przyjęcia święceń.
      2. Zapraszamy na codzienną Eucharystię, którą sprawujemy o godzinie 8.00 i 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę, po każdej Mszy świętej. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w piątek, po Mszy wieczornej. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty codziennie, przed każdą Mszą świętą. Biuro Parafialne czynne we wtorki i czwartki od 10.00 do 12.00 wyjątkowo w czwartek popołudniu biuro będzie nieczynne.
      3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Wojciecha Biskupa i Męczennika Głównego Patrona Polski, w czwartek św. Marka Ewangelisty. Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask i opieki św. Patronów.
      4. Próby dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii we wtorek, środę i czwartek (23, 24 i 25. 04 br.) po Mszy wieczornej. Obecność obowiązkowa!
      5. Egzamin kandydatów do bierzmowania z klas szkół średnich w czwartek 25 kwietnia br. o 15.00 w biurze parafialnym. Obecność obowiązkowa!
      6. Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek po Mszy wieczornej. Zaproszenie kierujemy szczególnie do kandydatów do Bierzmowania.
      7. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary, zarówno wpłacane na konto jak i te składane na tace, które wsparły fundusz inwestycji realizowanych w budynku plebanii. Bóg zapłać!
      8. Zachęcamy do zakupu nowego numeru Przewodnika Katolickiego.
      9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy obfitości Bożych łask. Szczęść Boże!

      III NIEDZIELA WIELKANOCNA

       14.04.2024r.

       1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz.8.00 i 18.00. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,a w piątek na nabożeństwo eucharystyczne po wieczornej Mszy św. Tego dnia modlić się będziemy za przyczyną Św. Józefa za rodziny i o poszanowania życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
       2. W najbliższą sobotę tj. 20.04. wyjazd na pielgrzymkę do Gniezna. Zbiórka o godz.8.00 przed kościołem.
       3. W każdą niedzielę o godz.7.30 zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową w intencji diakona Michała przed przyjęciem święceń prezbiteratu, oraz o nowe powołania do kapłaństwa z naszej parafii. Ponadto zachęcamy do włączenia się w modlitwę za naszych zmarłych w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz.10.00 i 12.00.
       4. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli swoją ofiarę na cel inwestycyjny realizacji prac w budynku plebanii, za tydzień także wspieramy ten cel. Ponadto Bóg zapłać za indywidualne ofiary wpłacane na konto bankowe parafii. Za ofiarność i życzliwość niech Pan Bóg każdemu wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
       5. Przy wyjściu z kościoła z racji przypadającej dzisiaj niedzieli biblijnej każdy może zabrać ze sobą do domu jedną karteczkę z fragmentem Pisma św. jako pomoc w refleksji nad Słowem Bożym. Serdecznie zachęcamy.Wszystkim naszym Parafianom,Gościom i Sympatykom życzymy dobrej niedzieli oraz dzielenia się Słowem Bożym wszędzie tam gdzie Pan Bóg nas postawi na drogach naszego życia.Szczęść Boże.
       6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Janinę Kieć z ul. Nowej oraz śp. Monikę Kajzer z Chrząstowa, które polećmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

        

       NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

        07.04.2024 r.

        1. Jeszcze dzisiaj zapraszamy o godz.15.00 na koronkę do Bożego miłosierdzia, podczas której będziemy prosić o miłosierdzie dla nas i całego świata. W poniedziałek przypada przeniesiona Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu i w ciągu tygodnia o godz. 8.00 i 18.00.W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek na nabożeństwo eucharystyczne, po wieczornej Mszy św. Od przyszłej niedzieli tj. 14.04. po Mszy św. wieczornej wracamy do adoracji Najśw. Sakramentu prowadzonej przez młodzież. Tym razem odbędzie się ona w kościele Św. Stanisława. Zbiórka dla ministrantów i wszystkich chętnych do służenia przy ołtarzu we wtorek po Mszy św. wieczornej.
        2. W najbliższe dwie niedziele, będą głoszone zapowiedzi przed przyjęciem święceń prezbiteratu syna naszej parafii diakona Michała Czyża. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
        3. W ostatnim czasie z prac inwestycyjnych dzięki ofiarności Parafian i Gości oraz Sponsorów udało się zrealizować w budynku plebani większość prac wykończeniowych, pozostało jeszcze kilka pomieszczeń do wykończenia, dlatego też składki z dwóch najbliższych niedziel będą przeznaczone na ten cel. Ponadto Bóg zapłać za ofiary indywidualne od rodzin roczne złożone w ostatnim czasie, bądź wpłacone na konto parafii. Jednocześnie podajemy informację, iż w najbliższym czasie zostaną podjęte prace przy założeniu ozdób tabernakulum,o których była mowa w sprawozdaniu duszpasterskim.
        4. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabycia prasy katolickiej oraz różnych pozycji książkowych w dobrej cenie.
        5. Wszystkim na ten szczególny czas, kiedy dziękujemy Panu Bogu za naszą diecezję życzymy obfitości Bożych darów od Bożego miłosierdzia dla naszego Biskupa Krzysztofa i każdego z nas.

        NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

         31.03.2024 r.

         1. W niedzielny poranek ,gdy jeszcze było ciemno niewiasty oraz uczniowie Pana Jezusa udali się do grobu, i zastali kamień odsunięty, a w nim leżące płótna, ujrzeli i uwierzyli że On prawdziwie Zmartwychwstał… I my przychodzimy do naszych świątyń, jak pierwsi świadkowie, aby przede wszystkim, umocnić się na drodze wiary, aby nikt i nic nas nie odłączyło od Boga, nie wprowadziło zamętu, a Chrystus Zmartwychwstały by nas obudził do większej miłości i szacunku względem siebie, oraz obdarzył pełnią nadziei na lepszą przyszłość. Tego z całego serca życzymy wszystkim  naszym Parafianom oraz Gościom. Wesołego Alleluja!
         1. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w poniedziałek wielkanocny jak w każdą niedzielę. W najbliższy piątek z racji oktawy wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. od wtorku do soboty o godz.8.00 i 18.00.W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek po wieczornej Mszy św. wracamy do nabożeństw eucharystycznych prowadzonych przez młodzież. Po adoracji spotkanie dla młodzieży kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas szkół średnich. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz.14.30 wioski, a w sobotę od godz.9.00 miasto. Tego dnia wieczorem ostatnie nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Tego dnia o godz.15.00 przed Chrystusem Eucharystycznym będziemy upraszali miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Zapraszamy.
         1. Składamy serdeczne podziękowania panu Józefowi, ministrantom i młodzieży za pomoc w przygotowaniu dekoracji ciemnicy i Grobu Pańskiego, oraz wszystkim ,którzy złożyli swoją ofiarę na kwiaty. Oddzielne podziękowania wszystkim Paniom, które wykonały palmy, oraz tym, którzy złożyli swoją ofiarę na ten cel. Zebraliśmy kwotę 2655 zł. która to zasiliła fundusz figury Matki Bożej ,która ma być wystawiona przed wejściem głównym do kościoła. Przy wyjściu zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, dzisiaj z dodatkiem modlitewnym ,oraz książki Wszystko o Wielkanocy w cenie tylko 5 zł. Wszystkim życzymy miłego świętowania.

         NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

          24.03.2024r.

          1. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w Wielki Tydzień obchodów najważniejszych świąt naszej wiary. Od poniedziałku do środy Msze św. o godz.8.00 i 18.00.W te dni przed każdą Mszą św. ostatnia okazja do spowiedzi św. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Biuro Parafialne w Wielki Czwartek będzie nieczynne.
          2. W Wielki Czwartek przypada dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz.19.00.Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz.22.00.Wielki Piątek jest dniem śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły. O godz.7.30 zapraszamy na modlitwę Ciemnej Jutrzni. Na liturgię Wielkiego Piątku przychodzimy o godz.18.15 o tej godzinie rozpocznie się Droga krzyżowa. Po niej liturgia, a następnie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja przy grobie do godz.22.00.W Wielką Sobotę adoracja Najśw. Sakramentu przy grobie rozpocznie się Ciemną Jutrznią o godz. 7.30 i potrwa do godz. 19.30. Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną rozpocznie się na zewnątrz kościoła o godz.20.00.Przynosimy ze sobą świece z zabezpieczeniem przed ściekającym woskiem. Poświęcenie potraw w kościele od godz. 11.00 do 16.00 co godzinę, a na wioskach o godz.9.30 Chrząstowo Wieś następnie Chrząstowo Wyb,a o godz. 10.00 Kozia Góra/1 ksiądz/ o godz.9.30 Karnowo, a następnie Karnówko/2 ksiądz/
          3. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę o godz.8.00,10.00,12.00 i 18.00
           Przypominamy, iż od przyszłej niedzieli wracamy do normalnego porządku sprawowania Mszy św. także o godz.18.00.
          4. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli swoją ofiarę na kwiaty i wystrój do naszego kościoła, oraz w ostatnim czasie złożyli ofiarę roczną od rodzin wspierającą fundusz budowlany. W kruchcie są do nabycia czasopisma katolickie. Na szczególny czas wszystkim naszym Parafianom, Gościom oraz Sympatykom życzymy Szczęść Boże.

          V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

           17.03.2024r.

           1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne,na które każdy jest zaproszony.We wtorek na Mszę św. godz.9.00 zapraszamy wszystkich ludzi starszych i chorych.W poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej katecheza.Codziennie oprócz wtorku Msze św. o godz. 8.00 i 18.00 z nauką ogólną dla wszystkich.W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.Droga krzyżowa w piątek o godz.17.30 i dodatkowo o godz.19.00.Po tym nabożeństwie spotkanie dla młodzieży.
           2. W najbliższy czwartek tj. 21.03.odbędzie się nasza spowiedź św. wielkopostna z udziałem zaproszonych kapłanów .Spowiadać będziemy od godz.10.00 do 11.00 i po południu od godz.15.30 do 16.30 i od 17.00 do 18.00.Bardzo prosimy skorzystać z tej okazji sakramentalnej.
           3. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce autokarowej do Gniezna w dn.20.04./sobota/ z okazji 20- lecia naszej diecezji.W planie Msza św. po niej ciepły posiłek zwiedzanie katedry i muzeum.Koszt wyjazdu 50 zł.Wszelkie informacje i zapisy w zakrystii.
           4. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.Jak każdego roku wolontariusze Caritas będą rozprowadzać własnoręcznie zrobione palmy.Dochód wesprze Fundację Salus Homini.Ponadto chcemy stworzyć fundusz wystawienia figury Matki Bożej przed wejściem głównym do naszego kościoła na zbliżającą się rocznicę 30-lecia istnienia parafii,która przypadnie za 2 lata.Palmy przygotowane przez parafian na najbliższą niedzielę rozpoczną zbiórkę tego funduszu.Wszystkich zapraszamy.
           5. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabycia prasy katolickiej oraz modlitewnika wiekopostnego,jako pomocy w dobrym przygotowaniu się do spowiedzi św.w cenie tylko 5zł.
           6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Bożenę Przybylską z ul. Działkowej,śp. Mieczysławę Szwajkowską i śp. Danutę Nowak z ul. Sienkiewicza oraz śp. Bogdana Dobosz z ul. Hłaski,których polecamy Bożemu miłosierdziu.Dobry Jezu a nasz Panie…