Przejdź do treści

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

  19.05.2024 r.

  1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Św. kończy się okres Wielkanocy. W poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła, w czwartek Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
   Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W sobotę tj. 25.05. o godz.10.00 w katedrze w Bydgoszczy święcenia kapłańskie syna naszej parafii Diakona Michała Czyża. Udajemy się na tę uroczystość autokarem wyjazd z przed kościoła o godz. 8.30.Powrót ok. godz. 13.30.Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii. Następnego dnia natomiast w niedzielę tj.26.05. Ks. Neoprezbiter będzie sprawował Mszę św. Prymicyjną w naszym kościele parafialnym o godz. 12.00.Rozpoczęcie uroczystości poprzedzi błogosławieństwo w domu ks. Neoprezbitera, a następnie procesyjnie udamy się do świątyni. Najbliższa rodzina i kapłani, oraz służba liturgiczna gromadzi się przy domu o godz.11.30.pozostali zajmują miejsce w kościele i oczekują na rozpoczęcie uroczystości. Po uroczystości będzie możliwość złożenia życzeń oraz otrzymania specjalnego indywidualnego błogosławieństwa. Zbiórka dla ministrantów i lektorów w piątek po wieczornej Mszy św.
  3. Wyjazd dla młodzieży na Lednicę  dn. 01.06. o godz. 13.00 Koszt 70 zł Zapisy u ks.Wikariusza.
  4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary roczne od rodzin ,które wpłynęły w ostatnim czasie na tacę, bądź na konto bankowe.
  5. W kruchcie kościoła zachęcamy do nabycia prasy katolickiej oraz różnych książek w dobrej cenie.
  6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jana Skibę z Karnówka oraz śp. Annę Kwapich z ul. Reja, których polećmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…