Przejdź do treści

Niedziela Najświętszej Trójcy

  26.05.2024r.

  1.W dniu dzisiejszym nasza parafia o godz. 12.00 będzie przeżywała Prymicje syna parafii ks. Neoprezbitera Michała Czyża. Kto chciałby otrzymać specjalne indywidualne błogosławieństwo od ks. Neoprezbitera to będzie taka możliwość po zakończeniu uroczystości prymicyjnych.
  2. Jednocześnie tego dnia ok godz. 17.45 przybędzie do naszej parafii figura Św. Michała Archanioła, która gościć będzie u nas już po raz trzeci w ramach peregrynacji po całej diecezji. Tego dnia o godz. 18.00 Msza św. na rozpoczęcie i czuwanie modlitewne. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski na zakończenie dnia. W poniedziałek natomiast zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00, 10.00 (na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich chorych i starszych. Będzie możliwość przyjęcia sakramentu chorych, oraz dla chętnych przyjęcie szkaplerza Św. Michała). O godz. 12.00 zapraszamy na Różaniec, o 15.00 na koronkę do Św. Michała Archanioła, a o godz. 16.00 Msza św. zakończy czas nawiedzenia figury z aktem zawierzenia Parafii.
  3. Codzienne nabożeństwo majowe o godz. 17.30,za wyjątkiem niedzieli, to nabożeństwo będzie po Mszy św. połączone z czuwaniem. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 10.00, 11.30 z procesją do 4 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i przystrojenie naszych domów symbolami eucharystycznymi, jako znak przyznania się do wiary. Ostatnia Msza św. o godz.18.00.
  5. W piątek przypada Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny.
  6. Wyjazd dla młodych na Lednicę ogodz. 13.00. Powrót około północy.
  Odwiedziny chorych z sakramentami św. w domach w sobotę od godz. 9.00.
  Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z szkół średnich i ich rodziców w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 12.00. Obecność obowiązkowa.
  7. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabycia prasy katolickiej dzisiaj z dodatkiem modlitewnym oraz jest do odbioru nowy numer Różańca.
  Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy złożyli swoją ofiarę roczną od rodzin oraz na tacę wspierając fundusz inwestycyjny. Za życzliwość i ofiarność niech Pan Bóg każdemu wynagrodzi swoim błogosławieństwem. Wszystkim Parafianom, Sympatykom oraz Gościom życzymy Szczęść Boże.