Przejdź do treści

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

  28.04.24r.

  1. Msze św. w najbliższym tygodniu o godz.8.00 i 18.00.W piątek przypada Uroczystość Najśw.Maryi Pannny Królowej Polski głównej Patronki Ojczyzny i naszej parafii.Msze św. w tym dniu o godz.8.00,10.00,12.00 Suma odpustowa,którą sprawować będzie i wygłosi Słowo Boże ks.Proboszcz Roman Sosnowski z Występu,który w tym roku obchodzi swój Srebrny jubileusz kapłaństwa.Ostatnia Msza św. w tym dniu o godz.18.00.Okazja do spowiedzi św. z racji I piątku miesiąca przed każdą Mszą św.Serdecznie zapraszamy.
  2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od tego dnia rozpoczynamy miesiąc maj i nabożeństwa majowe o godz. 17.30.Natomiast po uroczystości I Komunii św. dzieci czyli w Białym Tygodniu nabożeństwo to będzie sprawowane po Mszy św. wieczornej.
  3. Zbiórka dla ministrantów i lektorów i wszystkich chętnych do służenia przy ołtarzu we wtorek po Mszy św. wieczornej.Sprzątanie kościoła przed I Komunią św. w czwartek po wieczornej Mszy św.Spowiedż dla dzieci przed I Komunią św. w sobotę 04.05.od godz. 10.00.Uroczystość I Komunii św. dzieci w przyszłą niedzielę tj. 05.05. na Mszy św. o godz. 10.00
  4. Składamy serdeczne podziękowania mieszkańcom Karnowa za sumienne dbanie o czystość naszej świątyni w tym miesiącu,w maju sprzątanie podejmują mieszkańcy Karnówka,których wyjątkowo prosimy o pomoc w najbliższą sobotę ok. godz. 11.30.
  5. Cieszymy się z tego iż zostały zamontowane pierwsze elementy dekoracyjne złocenia tabernakulum w naszym kościele.Realizacja tych prac będzie wykonywana etapami.Bóg zapłać zatem wszystkim,którzy swoją ofiarą wspierają fundusz realizacji tych zamierzeń nad  upiększaniem naszej świątyni.
  6. Parafia pw. św. Wawrzyńca zaprasza na pielgrzymkę pieszą do Górki Klasztornej, która odbędzie się 18 maja br. Wyjście o 6.30 spod kościoła św. Wawrzyńca. Msza w sanktuarium Matki Bożej Góreckiej około godziny 16.00. Koszt to 45 zł i obejmuje posiłki na trasie, powrót autobusem i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii do 16 maja. Zapraszamy.
  7. Zachęcamy młodzież do wyjazdu na Lednicę 1 czerwca br. Koszt 70 zł. Zapisy i wszystkie informacje u ks. Bartka.
  8. W kruchcie kościoła można nabyć prasę katolicką dzisiejszy numer jest podwójny z dodatkiem modlitewnym.Ponadto zachęcamy do nabycia praktycznego modlitewnika na każdą okazję w cenie tylko 5 zł.Drogim Parafianom ,Gościom oraz Sympatykom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień najbliższego tygodnia.