Przejdź do treści

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  17.03.2024r.

  1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne,na które każdy jest zaproszony.We wtorek na Mszę św. godz.9.00 zapraszamy wszystkich ludzi starszych i chorych.W poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej katecheza.Codziennie oprócz wtorku Msze św. o godz. 8.00 i 18.00 z nauką ogólną dla wszystkich.W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.Droga krzyżowa w piątek o godz.17.30 i dodatkowo o godz.19.00.Po tym nabożeństwie spotkanie dla młodzieży.
  2. W najbliższy czwartek tj. 21.03.odbędzie się nasza spowiedź św. wielkopostna z udziałem zaproszonych kapłanów .Spowiadać będziemy od godz.10.00 do 11.00 i po południu od godz.15.30 do 16.30 i od 17.00 do 18.00.Bardzo prosimy skorzystać z tej okazji sakramentalnej.
  3. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce autokarowej do Gniezna w dn.20.04./sobota/ z okazji 20- lecia naszej diecezji.W planie Msza św. po niej ciepły posiłek zwiedzanie katedry i muzeum.Koszt wyjazdu 50 zł.Wszelkie informacje i zapisy w zakrystii.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.Jak każdego roku wolontariusze Caritas będą rozprowadzać własnoręcznie zrobione palmy.Dochód wesprze Fundację Salus Homini.Ponadto chcemy stworzyć fundusz wystawienia figury Matki Bożej przed wejściem głównym do naszego kościoła na zbliżającą się rocznicę 30-lecia istnienia parafii,która przypadnie za 2 lata.Palmy przygotowane przez parafian na najbliższą niedzielę rozpoczną zbiórkę tego funduszu.Wszystkich zapraszamy.
  5. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabycia prasy katolickiej oraz modlitewnika wiekopostnego,jako pomocy w dobrym przygotowaniu się do spowiedzi św.w cenie tylko 5zł.
  6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Bożenę Przybylską z ul. Działkowej,śp. Mieczysławę Szwajkowską i śp. Danutę Nowak z ul. Sienkiewicza oraz śp. Bogdana Dobosz z ul. Hłaski,których polecamy Bożemu miłosierdziu.Dobry Jezu a nasz Panie…