Przejdź do treści

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

    31.03.2024 r.

    1. W niedzielny poranek ,gdy jeszcze było ciemno niewiasty oraz uczniowie Pana Jezusa udali się do grobu, i zastali kamień odsunięty, a w nim leżące płótna, ujrzeli i uwierzyli że On prawdziwie Zmartwychwstał… I my przychodzimy do naszych świątyń, jak pierwsi świadkowie, aby przede wszystkim, umocnić się na drodze wiary, aby nikt i nic nas nie odłączyło od Boga, nie wprowadziło zamętu, a Chrystus Zmartwychwstały by nas obudził do większej miłości i szacunku względem siebie, oraz obdarzył pełnią nadziei na lepszą przyszłość. Tego z całego serca życzymy wszystkim  naszym Parafianom oraz Gościom. Wesołego Alleluja!
    1. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w poniedziałek wielkanocny jak w każdą niedzielę. W najbliższy piątek z racji oktawy wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. od wtorku do soboty o godz.8.00 i 18.00.W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek po wieczornej Mszy św. wracamy do nabożeństw eucharystycznych prowadzonych przez młodzież. Po adoracji spotkanie dla młodzieży kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas szkół średnich. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz.14.30 wioski, a w sobotę od godz.9.00 miasto. Tego dnia wieczorem ostatnie nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Tego dnia o godz.15.00 przed Chrystusem Eucharystycznym będziemy upraszali miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Zapraszamy.
    1. Składamy serdeczne podziękowania panu Józefowi, ministrantom i młodzieży za pomoc w przygotowaniu dekoracji ciemnicy i Grobu Pańskiego, oraz wszystkim ,którzy złożyli swoją ofiarę na kwiaty. Oddzielne podziękowania wszystkim Paniom, które wykonały palmy, oraz tym, którzy złożyli swoją ofiarę na ten cel. Zebraliśmy kwotę 2655 zł. która to zasiliła fundusz figury Matki Bożej ,która ma być wystawiona przed wejściem głównym do kościoła. Przy wyjściu zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, dzisiaj z dodatkiem modlitewnym ,oraz książki Wszystko o Wielkanocy w cenie tylko 5 zł. Wszystkim życzymy miłego świętowania.