Przejdź do treści

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

  24.03.2024r.

  1. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w Wielki Tydzień obchodów najważniejszych świąt naszej wiary. Od poniedziałku do środy Msze św. o godz.8.00 i 18.00.W te dni przed każdą Mszą św. ostatnia okazja do spowiedzi św. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Biuro Parafialne w Wielki Czwartek będzie nieczynne.
  2. W Wielki Czwartek przypada dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz.19.00.Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz.22.00.Wielki Piątek jest dniem śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły. O godz.7.30 zapraszamy na modlitwę Ciemnej Jutrzni. Na liturgię Wielkiego Piątku przychodzimy o godz.18.15 o tej godzinie rozpocznie się Droga krzyżowa. Po niej liturgia, a następnie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja przy grobie do godz.22.00.W Wielką Sobotę adoracja Najśw. Sakramentu przy grobie rozpocznie się Ciemną Jutrznią o godz. 7.30 i potrwa do godz. 19.30. Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną rozpocznie się na zewnątrz kościoła o godz.20.00.Przynosimy ze sobą świece z zabezpieczeniem przed ściekającym woskiem. Poświęcenie potraw w kościele od godz. 11.00 do 16.00 co godzinę, a na wioskach o godz.9.30 Chrząstowo Wieś następnie Chrząstowo Wyb,a o godz. 10.00 Kozia Góra/1 ksiądz/ o godz.9.30 Karnowo, a następnie Karnówko/2 ksiądz/
  3. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę o godz.8.00,10.00,12.00 i 18.00
   Przypominamy, iż od przyszłej niedzieli wracamy do normalnego porządku sprawowania Mszy św. także o godz.18.00.
  4. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli swoją ofiarę na kwiaty i wystrój do naszego kościoła, oraz w ostatnim czasie złożyli ofiarę roczną od rodzin wspierającą fundusz budowlany. W kruchcie są do nabycia czasopisma katolickie. Na szczególny czas wszystkim naszym Parafianom, Gościom oraz Sympatykom życzymy Szczęść Boże.