Przejdź do treści

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

  31.12.2023 r.

  1. Jeszcze dzisiaj po Mszy św. wieczornej w ostatni dzień starego roku nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa zawierzenia zakończona Bożym błogosławieństwem na cały Nowy 2024 r.
  2. W Nowy Rok przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. W ciągu tygodnia Msze św. tylko o godz. 8.00 – na czas kolędy nie ma Mszy św. wieczornej za wyjątkiem soboty. Ponadto Biuro Parafialne czynne tylko we wtorki i czwartki od godz. 10.00 do 12.00.W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  3. W sobotę tj. 06.01. przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. tego dnia o godz. 8.00,10.00,11.30. Po niej udamy się w orszaku na Rynek Nakielski. Ubieramy się na niebiesko. Na Rynku będzie wspólne jak każdego roku kolędowanie. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Ostatnia Msza św. w tym dniu o godz. 18.00, a po niej kolejne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  4. Z racji kolędy w miesiącu styczniu nie będzie odwiedzin chorych w domach, następne odwiedziny w I sobotę lutego. Ponadto nie będzie również spotkania dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  5. Plan kolędy na najbliższy czas:

  02.01./wtorek /od godz. 15.30

  1. Nowa od początku nr./1 ksiądz/ ul. Nowa od końca nr. Wspólna i Widokowa/2 ksiądz/

  03.01./środa/ od godz. 15.30

  1. Tuwima nr. parzyste /1 ksiądz/ nr. nieparzyste /2 ksiądz/

  04.01./czwartek/ od godz. 15.30

  1. Działkowa nr. 1 /1 ksiądz/ ul. Działkowa nr. 3 /2 ksiądz/

  05.01./piątek/ od godz. 15.30

  1. Działkowa nr. parzyste i ul. Mickiewicza nr. 30 / 1 ksiądz/
  2. Mickiewicza nr. 31 /2 ksiądz/

  08.01./poniedziałek/ od godz. 15.30

  1. Karnowska nr. od końca /1 ksiądz/ ul. Karnowska od początku nr. i Lema / 2 ksiądz/

  6. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła. W miesiącu styczniu sprzątanie kościoła podejmują mieszkańcy ul. Reja. Wszystkim, którzy dbali o czystość naszej świątyni w tym miesiącu składamy serdeczne Bóg zapłać. Oddzielne podziękowania dla tych, którzy w ostatnim czasie złożyli swoją ofiarę roczną od rodzin wspierając fundusz budowlany parafii.