Przejdź do treści

I NIEDZIELA ADWENTU

  03.12.2023 r.

  1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy czas Adwentu. Czas naszego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa w tajemnicy Bożego Narodzenia, a także na ostateczne z Nim spotkanie. Chcemy zatem trwać na modlitwie razem z Maryją i dlatego zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
  2. Stałe nabożeństwa w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy/wyjątkowo tego dnia spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą środę/ a w piątek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo eucharystyczne. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św. W kalendarzu liturgicznym w piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP./nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych/
  3. Spotkanie dla młodzieży w piątek o godz. 19.00.Zapraszamy wszystkich ludzi młodych poszukujący wspólnoty opartej na wartościach chrześcijańskich.
  4. Od dziś można nabywać świece Caritasu duże w cenie 20 zł małe 10 zł, a także poświęcone opłatki na stół wigilijny. Za opłatki składamy dobrowolną ofiarę. Ponadto zachęcamy do nabycia w kruchcie kościoła propozycji świątecznej na prezent pt. Najpiękniejsze kolędy z Haliną Młynkową /zbiór tekstów kolęd z płytą CD/w dobrej cenie tylko 20 zł.
  5. W najbliższy piątek tj. 08.12.br. na godz.19.00 zapraszamy serdecznie do Domu Parafialnego na koncert kolęd, który jako Parafia organizujemy z Samorządem Mieszkańców nr.1.Wystąpi Zespół Kreatywni  Pani Marty Trudzińskiej. W przerwie przewidziany jest słodki poczęstunek.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, które to są przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła ,za tydzień składka budowlana, a do puszek jak każdego roku na Fundusz Kościołowi na Wschodzie.
  7. W przyszłą niedzielę odbędzie się kolejny nasz kiermasz adwentowy. Każdy jest zaproszony do włączenia się w to dzieło./załącznik/
  8. Zachęcamy do odwiedzin naszej nowej strony internetowej parafii, na której znajdziemy najważniejsze bieżące informacje z życia parafii, a w kruchcie zostały wyłożone ulotki dotyczące pielgrzymki diecezjalnej do Rzymu, a także są do nabycia czasopisma katolickie. Wszystkim na ten szczególny czas adwentowego czuwania życzymy. Szczęść Boże!