Przejdź do treści

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

  26.11.2023 r.

  1. Dzisiejszą uroczystością kończy się rok liturgiczny, za tydzień wchodzimy w czas Adwentu. Zapraszamy na codzienną Eucharystię o godz. 8.00 i 18.00,oraz na stałe nabożeństwa w środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy/zachęcamy do składania podziękowań i próśb/oraz nabożeństwo eucharystyczne w piątek po wieczornej Mszy św. Ponadto od najbliższej soboty tj. 02.12.po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy 5 pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca NMP, jako modlitwa wynagradzająca za wszelkie zniewagi, bluźnierstwa oraz grzechy niewiary i o nawrócenie wszystkich grzeszników.
  2. W czwartek w kalendarzu liturgicznym przypada Św. Andrzeja Ap. a w piątek I piątek miesiąca. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. Tego dnia spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas szkół średnich o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych z sakramentami św. w domach. Kolejna adoracja dla młodzieży w przyszłą niedzielę tj.03.12. w kościele Św. Wawrzyńca o godz. 18.45.
  3. Tylko jeszcze dzisiaj można zgłosić ewentualne korekty wymienianek za naszych zmarłych. W nowym brzmieniu będziemy się modlić za naszych zmarłych od przyszłej niedzieli.
  4. Składamy serdeczne podziękowania tym osobom, które dbały o czystość naszej świątyni w tym miesiącu, w grudniu sprzątanie podejmują mieszkańcy ul. Sienkiewicza i Norwida.
  5. Informujemy, iż kościół nasz jest ogrzewany, dlatego też na czas najbliższych miesięcy sezonu grzewczego i zmiennej pogody prosimy o zamykanie drzwi i o wycieranie obuwia przy wejściu do świątyni. Za tydzień składka z I Niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
  6. Od przyszłej niedzieli będzie możliwość nabycia świec Caritasu, oraz poświęconych opłatków na stół wigilijny. Już dzisiaj informujemy, iż dn. 10.12.w II Niedzielę Adwentu odbędzie się kolejny nasz kiermasz adwentowy, do którego zapraszamy wszystkich. Szczegóły zostaną podane za tydzień. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień.